وبلاگ

چرا ناخن مصنوعی نمیچسبه

چسب ناخن مصنوعی

در این مقاله قصد داریم در مورد این موضوع صحبت کنیم که چرا ناخن مصنوعی نمیچسبه. دلایل زیادی برای نچسبیدن ناخن مصنوعی بر روی ناخن وجود دارد. یکی از این دلایل استفاده از چسب نامناسب است. برای چسباندن ناخن مصنوعی بر روی ناخن هایتان باید از چسب مخصوص ناخن (که بعضا به همراه ناخن به فروش میرسد) استفاده نمایید. همچنین کیفیت ناخن مصنوعی می تواند در چسبیدن ناخن تاثیر زیادی داشته باشد. برای چسباندن ناخن مصنوعی هیچ گاه از چسب قطره ای معمولی استفاده نکنید. زیرا ممکن است موجب آسیب های شدید به صدف ناخن گردد.

نکات مهم در هنگام چسباندن ناخن مصنوعی:

1- چسب مورد نیاز برای چسباندن ناخن

ناخن های مصنوعی اگر به روش درست چسبانده نشوند به سرعت کنده می شوند. برای چسباندن ناخن مصنوعی لازم است یک قطره از چسب مخصوص را بر روی ناخن مصنوعی و یک قطره دیگر بر روی ناخن خودتان قرار دهید. سعی کنید بیش از حد بر روی ناخن خود چسب نزنید. بعد از چسب زدن لازم است چند ثانیه ناخن مصنوعی را بر روی ناخن خود نگه دارید تا خوب بچسبد.

پیشنهاد ما به شما استفاده از چسب کاشت ناخن سمافیکس است که می‌توانید آن را از فروشگاه اینترنتی چسب سنتر نیز تهیه کنید. (برای خرید اینترنتی این چسب بر روی تصویر زیر کلیک کنید):

2- زیر سازی مناسب و نکات مهم آن

بهتر است فاصله ی زمانی بین مانیکور کردن ناخن ها و چسباندن ناخن مصنوعی حداقل ۲۴ ساعت باشد. ناخن های خودتان را کوتاه کنید تا ناخن مصنوعی بهتر بر روی ناخن هایتان بچسبد. با این کار زیبایی ناخن های مصنوعی نیز بیشتر می شود. زیرا اگر ناخن های خودتان بلند باشد ممکن است از زیر ناخن مصنوعی مشخص باشد. ابتدا دست های خود را شسته و به خوبی خشک نمایید. یکی از دلایلی که ممکن است باعث شود ناخن مصنوعی نچسبد خیس بودن دست ها می باشد‌. علت دیگر نچسبیدن ناخن مصنوعی وجود لاک بر روی ناخن ها است. پس حتما لازم است قبل از چسباندن ناخن لاک را پاک نمایید.

آماده سازی ناخن

آماده سازی ناخن

3- زیرسازی مناسب ناخن مصنوعی

مرحله ی دیگری که قبل از چسباندن ناخن مصنوعی باید انجام دهید برطرف نمودن ناهمواری های سطح ناخن با استفاده از وسیله ای به نام بافر است. این وسیله از سوهان نرم تر می باشد و موجب می شود چسب ناخن عملکرد بهتری بر روی ناخن ها داشته باشد.مانیکور کردن اطراف ناخن باید با ظرافت خاصی انجام شود این کار کمک می کند صفحه ی ناخن های شما بزرگتر شده و ناخن مصنوعی بهتر روی آن قرار گیرد.

کوتاه کردن ناخن قبل از چسباندن ناخن مصنوعی

کوتاه کردن ناخن قبل از چسباندن ناخن مصنوعی

4- اصل بودن چسب ناخن

نکته ی دیگری که برای پاسخ به سوال چرا ناخن مصنوعی نمیچسبه باید به آن توجه شود اصل بودن چسب ناخن می باشد. رعایت کردن این مورد باعث می شود که ناخن مصنوعی به خوبی بچسبد. (خوشبختانه ما در مجموعه چسب سنتر خود اصالت تمامی محصولاتمان را توسط تیم فنی بررسی می کنیم.)

استفاده نکردن از چسب مناسب برای چسباندن ناخن مصنوعی ممکن است عوارضی همچون قرمزی و خارش پوست اطراف ناخن و پوسته پوسته شدن آن را به دنبال داشته باشد. استفاده از چسب قطره ای که برای کاشت ناخن بهینه نشده است و یا مشابه آن باعث آسیب به بافت ناخن می گردد.

همچنین شره کردن چسی ناخن غیر استاندارد بره اطراف ناخن باعث آسیب رساندن به پوست نوک انگشتان دست و ایجاد درد و سوزش می شود.

5- نوع ناخن مصنوعی

نوع ناخن مصنوعی و ژله ای بودن آن می تواند به بهتر چسببدن آن کمک کند. بهتر است پیش از کاشت کامل ناخن، روی یکی از انگشتانتان امتحان کنید تا از کیفیت چسب و ناخن خود مطمعن شوید.

6- سایز مناسب ناخن مصنوعی

یکی دیگر از مواردی که در چسباندن ناخن مصنوعی باید به آن توجه شود انتخاب سایز و تیپ مناسب برای ناخن می باشد. اگر ناخن مصنوعی مناسب ناخن شما نباشد به خوبی بر روی آن قرار نمی گیرد و نمی چسبد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *