وبلاگ

آیا چسب چوب برای کاغذ دیواری مناسب است؟

چسب کاغذ دیواری

یکی از سوالاتی که ممکن است برای افراد مطرح شود این است که آیا چسب چوب برای کاغذ دیواری مناسب است یا خیر. در واقع یکی از مهمترین انتخاب هایی که برای تغییر دکوراسیون باید انجام دهید انتخاب چسب مناسب می باشد. نوع چسبی که کاغذ دیواری را با آن می چسبانید اهمیت بالایی دارد. در واقع نوع کاغذ دیواری انتخاب شده توسط شما مشخص می‌کند که با چه نوع چسبی باید آن را بچسبانید.

چسب کاغذ دیواری چیست؟

چسب کاغذ دیواری نوعی چسب مخصوص است است که از متیل سلولز تولید شده است از این چسب برای ثابت کردن کاغذ دیواری بر روی دیوار استفاده می شود. این چسب ها عموماً باید با آب مخلوط شوند تا یک خمیر برای چسباندن کاغذ دیواری تهیه گردد. استفاده از چسب مخصوص سبب می شود تصویر کاغذ دیواری به درستی بر روی دیوار مشخص شود.

مناسب ترین چسب برای کاغذ دیواری

برای نصب کاغذ دیواری می توان از چسب های مختلفی مانند چسب کاغذ دیواری، چسب چوب و یا پرایمر استفاده نمود. انتخاب چسب مناسب برای کاغذ دیواری دوام کاغذ دیواری را بر روی دیوار تضمین می نماید. مقدار چسبی که برای هر رول کاغذ دیواری مورد استفاده قرار می گیرد و غلظت چسب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بهتر است برای نصب کاغذ دیواری از چسبی استفاده شود که تولید کننده کاغذ دیواری آن را توصیه نموده است.

برخی از افراد تازه کار برای نصب کاغذهای دیواری از چسب چوب استفاده می کنند. شاید چسباندن کاغذ دیواری با چسب چوب مناسب به نظر برسد اما قطعاً مشکلاتی را برای دیوار و کاغذ ایجاد میکند. این چسب ها باعث می شود که کاغذ دیواری شکننده شود و زمانی که می‌خواهیم آن را از روی دیوار جدا کنیم به دیوار آسیب برسد. بهتر است برای نصب کاغذ دیواری از چسب های مخصوص استفاده شود.

ترکیب چسب کاغذ دیواری

ترکیب چسب کاغذ دیواری

مزایای استفاده از چسب کاغذ دیواری به جای چسب چوب

اگر قصد دارید نصب کاغذ دیواری را خودتان انجام دهید میتوانید از چسب چوب در ترکیب با چسب کاغذ دیواری استفاده کنید.  توجه داشته باشید استفاده از بهترین چسب کاغذ دیواری مزایای زیادی دارد. با استفاده از این چسب سرعت کار بالاتر رفته و در نهایت کار به شکل تمیز تری انجام می شود. از دیگر مزیت های استفاده از چسب مخصوص کاغذ دیواری میتوان به خشک شدن سریع آن اشاره نمود. اگر مقداری چسب چوب به کاغذ دیواری اضافه شود زمان نصب و اجرای کار بیشتر می شود. در پاسخ این سوال که آیا چسب چوب برای کاغذ دیواری مناسب است باید بگوییم که چسب چوب سبب می شود کاغذ دیواری خیلی محکم به دیوار بچسبد و امکان کندن آن پس از مدت زمان طولانی وجود نداشته باشد.

چسب چوب برای کاغذ دیواری

چسب چوب برای کاغذ دیواری

خرید چسب گلد آیستر

چسب کاغذ دیواری گلد آیستر  یکی از چسب های مرغوب برای نصب کاغذ دیواری به شمار می رود. این چسب در اندازه های مختلف عرضه می شود که می توانید با توجه به تعداد کاغذ دیواری که می خواهید نصب کنید بسته بندی آن را انتخاب نمایید. چسب های گلد آیستر به صورت پودر و در رنگ سفید وجود دارند. قبل از استفاده از این نوع چسب باید آن را با مقدار مناسبی از آب ترکیب نمایید. یکی از مزایای چسب گلد آیستر این است که به مدت زمان زیادی برای مخلوط کردن با آب نیاز ندارد و در حدود یک دقیقه هم زدن آن کافیست.پ

 

2 دیدگاه در “آیا چسب چوب برای کاغذ دیواری مناسب است؟

  1. فرزاد میلبانی گفت:

    من از چسب چوب برای کاغذ دیواری اتاق استفاده کردم چجوری میتونم چسبو از بین ببرم از پشت کاغذ دیواری

    1. با احتیاط روی دیوار و چسب کاغذ دیواری رو با پارچه خیس شست و شو بدید، مراقب باشید که آب به لبه های کاغذ دیواری سرایط نکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *